Nejlepší odměnou, jakou může společnost dostat, je spokojený zákazník. Přečtěte si, co o nás naši klienti říkají.

"What the team liked most about Chain Reaction was the challenge to connect the tables, which is often an issue during daily work: how to connect with a colleague from another department. I can highly recommend Chain Reaction and Catalyst China, Team Building Asia.”

Juergen Heise LEHVOSS Shanghai

Mohu říci jen jediné – BYL TO SKVĚLÝ DEN! Tisíceré díky vám a vašemu týmu, který znovu překonal naše očekávání.

Virgin Atlantic Airways

Ještě jednou tisíceré díky za skvělou výjezdní akci z minulého týdne. Slyšeli jsme od účastníků samou chválu – akci si užili a jako závěr programu se jim moc líbila. Nyní jsme skutečně připraveni na další akce do budoucna!

Google

Peak Performance was the highlight of Artisan Recruitments annual conference and strategy planning day. We wanted an activity that would give a sense of competition, an opportunity for fast thinking, resilience, team work and provide our team with a bit of entertainment along the way. Our team were really engaged in the activity and had a great time with the challenges that were also part of the Peak Performance game. The results lasted back at work with team members taking the skills they learned back to the office and we are still hearing people talk about making flags, building tents and figuring out the rope harnesses. As the People and Culture Manager I highly recommend Peak Performance by Be Challenged.

Skye London Artisan Recruitments

We have been working with Catalyst Romania - UNIVERSUM since 2006 on employer branding projects, incentive and corporate events, internal animation and team-building activities that involved all company employees from middle to top management, from staff to supervisors. I can confirm that they were extremely dedicated to our projects and their contribution was highly appreciated and I must emphasize on their drive and enthusiasm, attention to detail, initiative, energy level, imagination, flexibility. Besides being a joy to work with, UNIVERSUM was able to present creative ideas and had successfully developed and implements them during our event. Catalyst was a resourceful, creative, and solution-oriented agency that was frequently able to come up with new and innovative approaches to the assigned project. We highly recommend UNIVERSUM as a supplier; they are not only a true business partner who invariably understands exactly what a project is all about from the outset, but also how to get it done quickly and effectively. DANONE Romania will continue to work together with UNIVERSUM and we are recommending them for their professionalism and creativity both in developing and implementing corporate projects.

Luiza Toma Danone Romania

The activity was inspiring and enhanced collaboration between the teams. The facilitation made the Rat Trap an interesting and enjoyable experience which was well received by all of the participants.

Jade Lo WWF - Hong Kong
Event:" Rat Trap

Participants of the Go Team adventures in Sigulda returned in a very good mood and surprised by the very well-prepared, thoughtful and arranged event. Everyone was able to choose how much they want to walk and how many things they want to see from Sigulda. Ride with soft-bob, was like the cherry on top of the dessert - a perfect ending of an event. As well awards - tasty gingerbreads, were great. Everyone was filled with positive emotions, satisfied with event organization and very well-spent day. Thank you for cooperation and I certainly hope to work together in the future.

Evija Dreimane Ernst & Young Baltic

Našim lidem se program Team Torque velmi líbil a splnil přesně to, co jsem pro rozvoj našeho týmu potřebovali. Doufám, že brzy naplánujeme další společnou akci!

Wataniya Telecom
Event:" Team Torque

Byla to nejlepší teambuildingová akce, jakou jsme kdy zažili! Nešlo o nic malého a váš tým se o vše postaral skvěle!

BASF

Akce byla vynikající a perfektně zorganizovaná!“ Naši lidé s ní byli velice spokojení a já osobě ani nemůžu být více vděčná všem, kdo k celému procesu přispěli. Ještě jednou díky!

Dade Behring

Bylo nám velkým potěšením spolupracovat s vaším týmem pro prodej a akce na našem programu Chariot Challenge!

Edward W Kelley & Partners

Vaši lidé odvedli skvělou práci a díky nim byl závod Formule 1 skutečnou událostí. Dobrá práce, jen tak dál!

Carrier Transicold Europe

Euforie po akci byla naprosto unikátní a pro všechny zúčastněné to byl neopakovatelný zážitek.

Bupa
Event:" Orchestrate!

Vašim lidem se podařilo vnést do programu teambuildingový prvek, aniž by si toho delegáti vůbec povšimli!

Aventis

Děkujeme vám za skvělý zážitek – vážně jsme si ty dva dny báječně užili.

Avis

Chci vám poděkovat za zábavný a zajímavý víkend. Jsem si jist, že to byla jedna z nejlepších akcí tohoto druhu, kterých jsme měl tu čest se zúčastnit.

Barclays Capital

Překonali jste naše očekávání – dobrá práce! Ještě se ozveme! Zpětná vazba od našich lidí je jasná – „WOW“! Nikdy si neuměli představit, že by bylo možné něco takového vytvořit. Jak ostatně říkáte vy sami: i nemožné je možné!

Barclays Capital

Veliké DÍKY vám i vašemu týmu za naprosto výjimečnou akci s programem The Big Picture. Myslím, že kandidáti si odnesli skvělý dojem ze společnosti Investec a z naší „výjimečnosti“. Je vidět, že máte pro společnost Investec skutečné porozumění a vaše nasazení a energie je nepřekonatelné. Velmi se těšíme na naši další spolupráci.

Investec Bank
Event:" The Big Picture

Každý si celou akci úžasně užil a všichni jsou připraveni šířit naše poslání dále.

Estée Lauder

Děkujeme vám, že se vám podařilo proměnit podezřívavý a nevšímavý dav lidí ve skupinu nadšených lidí... Program Big Picture měl na naši firmu neskutečně silný účinek. Zúčastnění nemohli uvěřit, že přispěli k vytvoření mistrovského díla, které je nyní vystaveno v našem atriu. Nadšení z celého dne je v budově dodnes cítit a zlepšuje nám všem náladu. Vedete si skvěle!

Ericsson
Event:" The Big Picture

Ještě jednou díky za naprosto profesionální teambuildingovou akci, kterou si všichni užili naplno!

Deloitte Consulting

Celý den byl jeden velký osvěžující zážitek. Moc jsem si ho užil.

Johnson Matthey

Měli jsme se skvěle a naučili jsme se leccos nejen o sobě, ale i o svých nedostatcích. I přes chladné počasí jsme se měli krásně. Vaši lidé si vedli výborně, dokonce mi pomohli vytvořit výrobní linku a zabalit dárky na náš pondělní večírek.

Johnson & Johnson

Kurz byl ÚŽASNĚ zábavný a prostě fantastický! Skvělá práce – brzy na shledanou na naší konference o rozpočtu.

McCain

Jen vám chci v rychlosti poděkovat za fantastické dopoledne – zpětná vazba ode všech zúčastněných je úžasná a všichni říkají, že se mnohé naučili. Těšíme se na další spolupráci s vámi v budoucnu!

McDonalds

Program Commercial Break nás všechny ohromil! Všichni jsou nadšení z výsledků i z profesionálního provedení celé akce.

Nestlé

Nejlepší teambuilding na světě!

roc consulting

Nejprve bych rád poděkoval vám i celému vašemu týmu, že nám připravil skutečně výjimečný víkend – od začátku do konce. Z teambuildingového hlediska se vám podařilo překonat všechna moje očekávání. Podařilo se vám skutečně utužit vztahy v našem týmu; je to jen mýtus, že tyle víkendy nejsou nic jiného než velká party. Aktivity byly výborně strukturované a zorganizované a nezapomnělo se při nich na nikoho.

Reckitt Benckiser

Všichni si to úžasně užili. Program byl skvělý a interaktivní... Výborný den.

Sab Miller

Moc jsme se všichni bavili. A hodně jsme se dozvěděli. Váš tým byl výborně semknutý a naprosto profesionální. Přesně věděl, co se od něj očekává, a splnil to beze zbytku. V týmu společnosti EXCO došlo ke skutečné změně a stali jsme se skutečnými kolegy. Velmi se těšíme na další spolupráci s vašimi lidmi v brzké budoucnosti.

USAID

Participants of the Go Team adventures in Sigulda returned in a very good mood and surprised by the very well-prepared, thoughtful and arranged event. Everyone was able to choose how much they want to walk and how many things they want to see from Sigulda. Ride with soft-bob, was like the cherry on top of the dessert - a perfect ending of an event. As well awards - tasty gingerbreads, were great. Everyone was filled with positive emotions, satisfied with event organization and very well-spent day. Thank you for cooperation and I certainly hope to work together in the future.

Evija Dreimane Ernst & Young Baltic

We used the game Re-Dub to kick off one of our leader´s seminar and our day started very successfully. We got little cartoon clips and we created new scenarios based on real management situations. Results were cool and humorous and people were surprised: "Is that really my voice?". The game is pleasantly intense, roles have to be divided very quickly and there is no extra time for further discussions. I definitely recommend Catalyst!

Jannika Lill Estonian Energy
Event:" Re-Dub

Team building activities organized by Agency ŪPAS, that represents the Catalyst Global, are amazing and innovative business simulations, that ignite creativity, strong cooperation and high level of engagement within the team. It fills the participants with positive adrenaline and creates a perfect way of having fun, but also the activities have great potential to be used as valuable learning tools, that provide rich insights on team behaviours and can be a part of a team development plan in order to increase performance. Would definitely recommend trying Beat the Box, Bean Around the World and The Domino Effect team building programs.

Eglė Rosenaitė Wrigley Baltics

Domino Effect is a team building game with profound learning outcomes which are easy to adapted into everyday work situations. Following analysis is what turns this game from a common past time entertainment into a way of learning.

Karin Taalik Elektrilevi

We hired UNIVERSUM for a teambuilding event for XEROX Top Management Team. We loved from the very beginning their enthusiasm and their fresh and creative ideas. The concept they proposed was original, memorable and equally entertaining. They have our appreciation also because they managed to accommodate the diverse nature of our group, while keeping everybody involved and feeling part of the team. We warmly recommend UNIVERSUM for any company that is looking for a reliable and creative partner for their teambuilding or any other events dedicated to their employees.

Mihaela Ionita Xerox Romania

We are still living with nice memories from your organised event The Big Picture. I have heard only good things from my collegues. Everything was wonderful! Now I suggest you to all my acquaintances. Thank you! Good luck!

Andis Zalpēteris Latvian State Forests

We are still living with nice memories from your organised event The Big Picture. I have heard only good things from my collegues. Everything was wonderful! Now I suggest you to all my acquaintances. Thank you! Good luck!

Andis Zalpēteris Latvian State Forests
Event:" The Big Picture