Catalyst Global Conference 2018

Catalyst konference 2018

Publikováno 9. 11. 2018 autorem Esther Daniel

4. až 8. listopadu 2018 se v Jihoafrické republice setkali členové sítě Catalyst, aby oslavili 30. výročí Catalyst Global. Konference spojila více než 45 nejlepších team-buildingových společností na světě, které zastupovali 60 zemí. Kwa Maritane Bush Lodge, umístěné na svazích dvě miliardy let staré sopky, která se nachází v Národním parku Pilanesberg a je domovem "velké pětky" afrických zvířat, bylo perfektním místem pro konferenci, jejímž hlavním tématem je evoluce.

Konference odstartovala se zábavným kvízem Quickfire, který otestoval znalosti team-buildingových profesionálů v oblasti historie odvětví team-buildingu a povzbudil je k tomu, aby se podívali i do budoucnosti tohoto odvětví.

Catalyst Global Conference 2018

Hlavní řečník, Quinton Coeteze, použil podmanivé příběhy z africké buše pro ilustraci přirozeného potenciálu lidí. Quinton povzbudil účastníky, aby zvážili vzájemný vztah mezi úspěchem svých podniků a jejich schopností rozpoznat, zmocnit se a využít každou příležitost. Kromě finančního úspěchu bylo zjištěno, že přinášení trvalých skutečných změn jednotlivcům a organizacím je mírou úspěchu pro majitele společností v odvětví týmového rozvoje.

Gamifikace a technologie hrají stále důležitější roli ve zkušenostním vzdělávání.

Byly odhaleny čtyři nové team-buildingové programy založené na technologii. The Infinite Loop, ve kterém týmy pracují pomocí VR brýlí sloužících k osvobození teenagerů zaseknutých ve virtuálním světě, čerpá z principů lean managementu a konceptu neustálého zlepšování. Je k dispozici na celém světě a předpokládá se, že se stane nejprodávanějším produktem společnosti Catalyst v roce 2019.

Další technologické produkty, prezentované na konferenci, zahrnovaly Outbreak, Escape the Island a Red Alert. Každý z nich má jedinečnou tematiku a přesto, že všechny sdílejí společný postup řešení problémů a časového managementu, zaměřují se na různé aspekty týmového rozvoje.

Rostoucí propojenost přináší potřebu silnějších sociálních vazeb.

Lubo Tomko z Extra Ordinary Slovensko každého aktivně zapojil do silného a emocionálního setkání s tématem spojení.

Byl spuštěn vhodně pojmenovaný program týmového rozvoje, Integrity. Integrity se dívá spíše na praktické využití hodnot, než na jejich vyznávání a na důležitost identifikace a výběru toho, co je správné raději než toho, co je rychlé, zábavné nebo lehké při vytváření silných spojení.

Catalyst Global Conference 2018

Slovinský kulturní velvyslanec a významný řečník Miha Pogačnik následně vzal účastníky konference na cestu hudební výuky se svými houslemi a vyzval lidi, aby přemýšleli o zapojení, motivaci, tvořivosti a excelenci.

Odvětví týmového rozvoje bylo identifikováno jako důležité v oblasti angažovanosti a blahobytu zaměstnanců.

Aby bylo zajištěno soustředění a důslednost na konferencích, účastníci znovu spustili populární program od Catalyst, Meditainment, který byl obnoven ve spolupráci s WellMind Media.

Významný řečník Fabio Tognetti pak vyprovokoval myšlenku inspirovat lidi k hledání nových způsobů jak komunikovat, vyjednávat a zvládnout emoce pro větší efektivitu a štěstí v životě. Fabio je zakladatelem italské Emotional Training Academy.

Dalším klíčovým tématem konference a neustálým zaměřením sítě Catalyst je dávání. Síť Catalyst získala ocenění za největší dopady od světové iniciativy dávání, Buy1GIVE1, za svůj kolektivní přínos pro lidi a komunity v nouzi.

Catalyst Global Conference 2018

Dávání vede k největšímu pocitu štěstí pro dárce a podporuje sociální spojení.

Na konferenci se započalo několik nových CSR team-buildingových aktivit. V Sole Responsibility účastníci praktikují týmové dovednosti při vytváření trojrozměrného umění z recyklovaných žabek. Catalyst spolupracuje s Ocean Sole, iniciativou, která každoročně posbírá 500 000 žabek z keňských pláží, aby se tento program stal realitou.

Konference skončila team-buildingovou aktivitou Rags to Riches. Účastníci vytvořili obrovské umělecké dílo z jejich nechtěného oblečení, výnosy z tohoto díla budou poskytnuty na dobré účely v Jihoafrické republice.

"Jsem hrdý na to, že jsem součástí této komunity. Úžasně informovaná, kulturně různorodá skupina lidí, která je vázána společným cílem. Odcházím nabitý vědomím o pozitivním dopadu, který může naše odvětví přinést jednotlivcům a firmám na celém světě." Generální ředitel společnosti Catalyst Global, Guy Baker.

"Naše práce se vyvinula z tvorby akcí, které napomáhají team-buildingu na to, že jsme agenty změny a usnadňujeme týmový rozvoj (nezbytné v dnešním světě obchodu pro růst, prosperitu a pohodu zaměstnanců). Konference potvrdila, že udržujeme naši relevanci a že poptávka po našich produktech a službách bude nadále exponenciálně růst. Budoucnost je plná vzrušení!"
- Gerry Skerritt, Dream Team South Africa.

Esther Daniel

Vedoucí strategie partnerství v Catalyst Global

Zajištění efektivní organizace pomocí strategií zapojení partnerů ze sítě.

Všechny novinky ze sítě