team building in russia

Teambuilding v Rusku

Publikováno 7. 1. 2019 autorem Maria Varlamova

V nedávném rozhovoru s prominentním vydáním MICE v Rusku Maria Varlamova mluvila o managementu lidských zdrojů, event managementu a změnách v přístupu k team-buildingu v Rusku. Tady je přepis tohoto zajímavého rozhovoru.

"Klíčovým bodem změny v Rusku bylo, když zde společnost Catalyst Global, největší světová team-buildingová společnost, založila licencovaného zástupce," uvedla Maria Varlamová. "Dva roky po vzniku Catalyst Russia se výrazně změnil názor na to, jak efektivní je team-building."

Co byl hlavní proces, kterým jste prošli před otevřením Catalyst Russia?

"Abychom se připojili k síti, naše podnikání bylo hodnoceno na základě několika kritérií, včetně podílu na trhu, spokojenosti zákazníků, procentu opakovaných rezervací apod. Je to proto, že Catalyst je globální síť s vysokými standardy. Existuje tolik team-buildingových společností, které jsou zdánlivě "levné", ale neposkytují hodnotu za peníze. Catalyst zajišťuje, že společnosti v jeho síti budou dodržovat své standardy.

Letos bude mít Catalyst Global 30. výročí. Síť Catalyst Global se nyní skládá ze 45 team-buildingových společností, které se nacházejí po celém světě, přičemž všichni sdílejí stejný klíčový cíl - být tou nejlepší team-buildingovou agenturou své zemi. Motto Catalyst Global sítě je excelence v teambuildingu. Společnosti v síti poskytují team-buildingové služby za přiměřené ceny, ale co je důležitější, udržují vysoký standard produktů a služeb. Jsme velmi rádi, že naše KPI jsou na úrovni přijatelné pro Catalyst Network.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Vašimi programy?

Hlavním principem Catalyst team-buildingu je efektivní team-building, založený na výstupu. Přes naše spojení se sítí Catalyst Global máme unikátní expertízu, která nám umožňuje vytvářet inovativní produkty, unikátní v naší zemi.

Například se účastníci mohou ocitnout v týmu, kde malují na plátno nebo postavit závodní auto z lepenky a závodit proti jiným týmům nebo se možná naučit hrát jako orchestr za méně než 2 hodiny. Zjistí, že dělají něco nového, svěžího a tvůrčího mimo normu svého každodenního života. Často spolupracují v týmu lidí, s nimiž dříve nepracovali. Navíc, hmatatelný výsledek tohoto teambuildingového procesu - jedinečně navržený Big Picture nebo F1 Racing Car může být ponechán v kanceláři jako připomínka učení ještě dlouho po skončení akce.

Existují skutečné rozdíly v tom, co poskytujeme. Mnoho společností kopírovalo IP produkt od Catalyst. No, snažili se, ale ve většině případů chybí jemné detaily, díky nimž je program vynikající a přináší skvělé trvalé výsledky.

Je možné dosáhnout specifičtější cíle, než takzvaný "team-building"?

Každý ze 170 team-buildingových programů od Catalyst Global byl navržen s ohledem na výsledky, ať už jde o jednoduché zábavné sdílené zkušenosti, rozvíjení vůdčích dovedností, efektivní komunikaci, týmovou práci, zvyšování povědomí o značce nebo hluboké obchodní učení z interaktivní obchodní hry. A mimo to je jednou z našich klíčových služeb přizpůsobení programů potřebám klientů. Mezi naše návrhy patří především ty, které se zaměřují na rozvoj vůdčích dovedností, dovedností v týmové práci, zvyšování prodeje, zvyšování povědomí zaměstnanců o značce. Rozvíjení povědomí o značce je také důležité, když společnost uvádí na trh nový produkt. Dáváme podnikům příležitost vytvářet své týmy určitým způsobem, aby plnily jejich potřeby.

team building in russia

Kým jsou programy navrhovány a vyvíjeny?

Produkty jsou navrženy a vyvinuty pro trh společností Catalyst Global a přizpůsobili jsme 32 z jejich 174 produktů speciálně pro kulturní nuance Ruska. Společnost Catalyst Global má ústředí ve Velké Británii, Austrálii, Indonésii a na Novém Zélandu, kde se počáteční tvorba produktů provádí rozsáhlým procesem výzkumu a vývoje. Tento proces začíná posloucháním zpětné vazby od 45 team-buildingových společností v síti Catalyst, aby se pochopilo, jaké jsou potřeby. Po počátečním vývoji jsou beta produkty testovány sítí.

Většina výrobků, které v Rusku využíváme, byla testována a modifikována více než 15 let na složité úrovni, abychom vyvinuli to, co využíváme dnes. Naše učení pochází z rozsáhlých příruček produktů, které nám byly dodány v rámci naší licenční smlouvy. Tyto obsahují podrobné informace o tom, jak sestavit místnost, přípravu, školení zaměstnanců, navrhovaný skript pro přednášejícího a mnoho dalšího. Koneckonců, 90% úspěchu teambuildingu závisí na pečlivé přípravě. Tyto podrobné příručky, tréninkové schůzky a 24hodinová podpora společnosti Catalyst Global umožňují členům sítě zajistit, aby byly programy dodávány na nejvyšší úrovni a podporovaly Catalyst Global motto excelence v team-buildingu.

Je možné dát dohromady efektivní team-buildingový program za jeden týden?

No, není to ideální, ale jistě můžeme. Doba týdne by zahrnovala porozumění cílům zákazníků, přizpůsobení správného produktu k řešení a následné adaptování. Máme skvělý základ, na kterém můžeme stavět - včetně vyškoleného personálu a dodavatelů a všech potřebných rekvizit. Abychom byla upřímná, kdybychom vyvíjeli od začátku jedinečný program bez práce v terénu, bylo by to, mírně řečeno, průměrné. Naneštěstí existují některé team-buildingové společnosti a plánovači událostí, kteří se o to pokoušejí.

team building in russia

Berete při adaptaci programů do úvahy individuální potřeby zákazníka?

Naše balení zahrnuje úpravy dizajnu, které splňují požadavky zákazníků. Mohou obsahovat například firemní barvy, loga, vlastní prvky kvízu o znalostech značky a podobně. Samozřejmě, jde to nad rámec tohoto většího obrazu - prvky, díky kterým tento program dokonale zapadá do ethosu společnosti, celkové strategie lidských zdrojů a specifických cílů v daném okamžiku.

V dobře přizpůsobeném programu by si účastníci měli intuitivně uvědomit základní lekce. Tyto lekce mohou být také vyučovány a zpracovány prostřednictvím komplexního rozboru na konci schůze.

Jaké jsou Vaše hlavní principy, když pracujete s eventovými agenturami?

Asi 70% našich zákazníků jsou eventové agentury a společnosti MICE. Naším cílem je být dokonalým dodavatelem. Se zázemím v práci v eventové agentuře je to něco, o čem jsem často snila a mám jasnou představu o dokonalém dodavateli.

Klíčové základy, jako je reakce na celou řadu možností, které lze přizpůsobit (nejlépe zdarma) a schopnost jasně sdělit obrysy programu. Nabízíme team-buildingové řešení na klíč pro agentury.

Obvykle se nezabýváme podrobnostmi, které jsou odpovědností agentury. Samozřejmě, v případě nepředvídaných okolností, na žádost vždy do věci vstoupíme a pomůžeme na jakékoliv úrovni, kde můžeme. Naše komunikační schopnosti na vysoké úrovni nám umožňují komunikovat s koncovým zákazníkem tak, aby mezi námi byl jako dodavatel team-buildingu a agenturou, se kterou jsme uzavřeli smlouvu, jen malý nebo žádný rozdíl. Agentury dokazují, že se nikdy nestydí, že se nechávají námi zastupovat.

Co je pro Vás důležité při výběru personálu?

V našem odvětví je to skutečně vášeň a profesionalismus. Ano, odpovědnost, přátelskost a vášeň pro to, co děláme. Jsme jako rodina. Pokud máme urgentní práci, neodejdeme z kanceláře. Dokonce i o víkendech jsme tady, abychom splnili požadavky klientů a poradili jim. Milujeme to, co děláme a nový personál se s tím musí ztotožnit.

team building in russia

Jak dokážete určit ceny bez toho, abyste ztratili kvalitu?

Ano, navzdory skutečnosti, že jsme schopni nabídnout originální výrobky, které jsou vyzkoušeny a testovány, můžeme je stále nabízet za rozumnou cenu. Důvodem je to, že netrávíme čas vývojem výrobků, jen jeho přizpůsobením.

A co je nejdůležitější, naším cílem je vyvinout věrné zákazníky, a to odráží i náš cenový model. Chceme spolupracovat s firmami dlouhodobě, abychom viděli změnu v tom, co děláme. Nesnažíme se o získání peněz od klienta za jeden event a nikdy víc ho nevidět. Víme, že pokud poskytneme vynikající služby a vynikající hodnotu za peníze (ne vždy nejlevnější, ale nejlepší), naši klienti budou nadále využívat naše služby a navíc budou mluvit o svých zkušenostech. To je neocenitelné. Naše procento opakovaných návštěvníků je více než 70%. Pokud jde o společnosti MICE a eventové agentury - ještě více. Toto je velmi vysoká hodnota, když zvážíte, že na ruském trhu je to v průměru jen 30%.

Jaká řešení nabízíte MICE-společnostem?

Jsme pro ně ideálním team-buildingovým dodavatelem. Můžeme provádět aktivity v angličtině bez změny hodnoty. Vzhledem k tomu, že sídlíme v Londýně, máme materiály a tisk v angličtině. Pracujeme po celém Rusku. Během uplynulého roku jsme cestovali do více než 20 měst. Mimo hlavních středisek je obtížné najít dodavatele s technologií a odbornými znalostmi v oblasti team-buildingu. My jsme tuto potřebu naplnili.

Catalyst Russia - součást silné mezinárodní společnosti, jejíž značka - je zárukou kvality. A dává nám mnoho výhod. Když se zahraniční zákazníci účastní výběrového řízení na team-building v Rusku, fakt, že team-building bude oficiálním programem licencovaným společností Catalyst, který dodává licencovaný partner Catalyst, často přispívá k získání objednávky.

Catalyst Russia - katalyzátor změny ve vaší organizaci!

Maria Varlamova

CEO - Fabrika Sobitiy, Event Factory

Maria Varlamova je zakladatelka Event Factory, absolventka studia divadelní produkce, která pracovala pro největší festivaly v Rusku.

Všechny články

Recommended Reading