V Dunnhumby korunovali svůj rok kolektivní slávou

Publikováno 5. 9. 2018

Každý rok, Dunnhumby, globální lídr v zákaznických datech, se setkává v Indii na své schůzi APAC. Jejich řídící tým tady vytváří a komunikuje plán pro nadcházející rok. Jako součást tohoto globálního setkání, Dunnhumby taky investuje do významné team-buildingové aktivity, aby se jejich tým spojil, sdílel společný cíl a oslavil úspěchy v minulém roce.

Klíčové výstupy

  • Každý zaměstnanec hraje důležitou roli v organizaci
  • Důležitost toho, aby byli všichni jednotlivci rozumní při využívání jejich zdrojů ve světě nejistoty a volatility.
  • Aktivita by měla zaujmout stanovisko. Mělo by to být "Větší než život!"

crowning glory dunnhumby

Konceptualizace a rozvoj

S ohledem na cíle klienta, produktový tým společnosti d'frens Catalyst India vyvinul koncept, kterým by oslavil příspěvek každého zaměstnance s využitím umění. Umění by bylo vyrobeno z recyklovaných materiálů a konečné umělecké dílo by bylo recyklovatelné. Umění teček - jinak známé jako pointillismus - pokrývá mnoho forem umění. Umělci, grafici, fotografové a ilustrátoři experimentují s touto vzrušující uměleckou technikou.

crowning glory dunnhumby

V ten den

Dne 5. září se 600 zaměstnanců společnosti Dunnhumby sešlo v Andaz Hyattu v Novém Dillí. Účastníci byli rozděleni do 30 týmů po 20 účastnících.

Po krátkém úvodu do aktivity se týmy chystají získávat uzávěry lahví různých barev tím, že dokončí zábavné, aktivní výzvy. Uzávěry lahví mají mít více barev, každá barva představuje určitý typ služby. Týmy se chystají připevnit magnetizované uzávěry lahví na umělecké panely namontované na kovové panely, které mají 4 stopy. Každý tým musí vytvořit dva panely z celkového obřího díla. Týmy mají plnou kreativní licenci. Jedinou podmínkou je, že musí vyplnit jakýkoliv text bílými uzávěry lahví. Týmy mají 1 hodinu na dokončení úkolů s uzávěry lahví a doplnění svého díla.

crowning glory dunnhumby

Jakmile byly kompletní, týmy byly zapojeny do krátké schůze. Byla vytvořena analogie mezi jednotlivými zaměstnanci a uzávěry lahví a tím, jak každý z nich hraje zásadní roli. Dokončené umělecké dílo bylo přirovnáno k úplnému zákaznickému řešení, které Dunnhumby nabízí svým zákazníkům. Význam recyklace a opětovného využití zdrojů.

Zatímco odstartovala krátká schůze pro tuto aktivitu, v zákulisí začal tým z d´frens sestavovat 60 tabulí do jedné umělecké instalace. Na konci rozhovoru byla dokončená umělecká instalace odhalena.

crowning glory dunnhumby

Výsledek

Crowning Glory překonalo očekávání jako činnost s velkým dopadem s hmatatelnými výsledky, které splnily cíle klienta. Všichni účastníci byli plně zapojeni od začátku do konce. Byla to skutečná oslava společného úsilí. Účastníci si uvědomili význam role každého jednotlivce v organizaci. Sdíleným zážitkem byl spojen různorodý multikulturní tým.

Umělecké dílo bylo instalováno na pracovišti jako svědectví jejich společného ducha a úsilí.

Všechny případové studie