Kooperace

Kooperace je volbou výměny relevantních informací a zdrojů pro pomoc někomu s jeho cíli.

three people cooperating to create a dragons head in Catalyst teambuilding activity Dragons Squad

Kooperace je důležitá při sítích, kde si jednotlivci vymeňují relevantní informace a zdroje, potřebné k dosažení svých vlastních cílů, spíše než k dosažení cílů společných. Ve výsledku lze dosáhnout něco nového, no vyplývá to z jednotlivé snahy, ne z kolektivní týmové snahy.

Kooperace je sdílení relevantních informací a zdrojů v situaci, kdy byla práce rozdělena mezi lidi a každý jedinec je tak odpovědný za řešení konkrétního aspektu celku. V týmové situaci, kde jednotlivci plní separátní úkoly, kooperace je volbou vyměnit si relevantní informace a zdroje, aby byla dosažena vzájemná pomoc. Když vícero týmů pracuje na separátních úkolech, které přispívají k celku, týmy si můžou zvolit variantu sdílení nápadů a materiálů, aby pomohli jinému týmu při plnění jeho úkolu.

Team-buildingové aktivity vytvářejí vhodné prostředí pro to, aby si lidi uvědomili a ocenili sílu svých vlastních spolupracovníků. Hry zkušenostního učení simulují kooperativní scénáře, kde je od všech členů týmu vyžadováno, aby si uvědomili své vlastní silné stránky a zapojili se do zábavné a pohodové situace. Ve výsledku účastníci potvrzují, že čerpají z této team-buildingové zkušenosti ještě dlouho v budoucnosti, kdy v práci kooperují na skutečném projektu.


Podívejte se na tento výběr populárních programů.
Potřebujete pomoc při rozhodování? Hledáte něco jiného?

Spojte se s námi

Related Articles