Interní prezentace produktů

Publikováno 4. 10. 2013

Společnost Nestle South Africa chtěla uvést na trh unikátní řadu cereálií pro děti. Nestum & Cerelac, výživa v sáčcích o jedné porci, nabízela celou řadu předností, které mohly usnadnit její prodej. Náš zákazník, totiž tým produktových manažerů, nás požádal, abychom připravili strategii, jak produkt představit pěti stovkám zaměstnanců jiným způsobem než tradičně pomocí prezentace a rozdávání po pobočkách.

Uvědomovali si, že zaměstnanci musí lépe porozumět tomu, jak dobré jsou produkty firmy, a stát se tak jakýmisi vyslanci značky mezi svými přáteli a rodinami. Hlavní faktor, který chtěli zdůraznit, byla PRAKTIČNOST.

Ve spolupráci s PR agenturou Ogilvy’s jsme navrhli interní soutěž o nejlepší reklamu v délce 1 minuty, která zdůrazní přednosti produktů. Ideální volbou byl náš program Commercial Break, při kterém si účastníci zkusí vytvořit reklamu. Zákazník chtěl ze svojí investice získat maximum, a proto jsme navrhli program, který trval 6 týdnů. V prvním týdnu jsme produkty vystavili v kantýnách v pobočkách firmy. Připravili jsme kamery, klapky, scénáře, plakáty a spoustu propagačních materiálů. Nic netušící zaměstnanci čekali, že každou chvíli přijdou na scénu herci a režisér začne vykřikovat instrukce. Pak přišel další týden; jednoho dne brzy ráno dostali všichni e-mail, aby v době oběda přišli dolů do kantýny, jestli mají aspoň trochu kreativního nadání. V kantýně je uvítali moderátoři ze společnosti Dream Team Catalyst v různých kostýmech, kteří napodobovali reklamu a pompézním způsobem uváděli zaměstnance dovnitř.

Když se všichni usadili k obědu, obešli jsme je a vysvětlili jim, o co běží – a že je čeká úkol. Dostali čtrnáct dnů na to, aby se spojili s dalšími kolegy a připravili scénář pro originální, informačně nabitou a zajímavou reklamu na produkty Nestum a Cerelac. Reakce byla ohromující. Celá budova vibrovala vzrušením a o dva týdny později byli vybráni finalisté. Na základě scénářů od pěti týmů měla být vyrobena skutečná reklama. Všech pět týmů dostalo pozvánku na praktický seminář, kde se jejich členové seznámili s technikou a dostali určité pokyny a tipy, jak vytvořit skvělou reklamu; dále se jim představili specialisté ze společnosti Dream Team, kteří byli připraveni jim během práce radit a pomáhat. Krátce poté se týmy pustily do filmování a během asi 4 hodin měly svoje reklamy hotové. Reklamy byly poté umístěny na firemní Intranet a na server YouTube. Všichni zaměstnanci pak byli vyzváni, aby hlasovali pro svoji oblíbenou reklamu.

Vítěz byl vyhlášen na slavnostním ceremoniálu, který se konal v budově zákazníka. Díky zapojení ohromné spousty zaměstnanců dostali pracovníci zákazníka ještě mnohem více sdělení a poučení o produktech.

Zákazník byl z výsledku akce více než nadšen. Pět skvělých reklam a celý podnik nemluvil o ničem jiném! Už nyní se zákazníkem jednáme o tom, zda by společnost Catalyst mohla vnést svoje kouzlo i do dalších akcí. Prezentace produktů v Nestlé budou ode dneška jiné!

Všechny případové studie