Lane Crawford zkoumá hodnoty a týmovou dynamiku

Publikováno 30. 9. 2013

Rychlý a stresující ruch redakce novin zažili pracovníci společnosti Lane Crawford v programu Making The News.

Akce začala krátkým úvodem redaktora Richieho Roadse, který stručně popsal, jak mají týmy postupovat, aby během pouhých tří hodin vytvořily, sestavily a odevzdaly svoji vlastní titulní stránku novin.

Pár článků, fakta o členech týmu, exkluzivní sólokapr, stručné novinky, inzeráty, křížovka, tipy pro byznys a titulní článek, to vše dohromady tvořilo Zvláštní vydání Lane Crawford publikované pod názvem „The New NeW“.

Týmy si rychle rozdělily role: jedni zamířili do kanceláře počítačové, další se rozběhli dělat rozhovory, jiní začali psát články a jiní zase zamířili na seminář o komiksech. Náš rezidentní autor komiksů Larry Feign, který dříve pracoval pro Los Angeles Times, South China Morning Post a The Standard, školil nové umělce v tvorbě a finalizaci kreseb tak, aby výsledek byl unikátní a specifický pro společnost Lane Crawford.

Poté přišla tisková konference, na které se vybraní členové týmu ptali kompetentních osob, co lze očekávat v oblasti podnikového růstu a dalšího směřování firmy. Tak získali materiál pro rubriku tipů pro byznys, který se v některých případech podařilo propašovat i do titulního článku, pokud šlo o skutečně horké novinky.

Největší zkouškou týmové práce pak bylo dodržení termínu pro odevzdání titulní strany, kdy museli všichni vložit svoje materiály a články do příslušného softwaru. Výsledkem jejich tvrdé práce byla skutečná barevná titulní strana formátu A3 vystavená na nástěnce, kde si ji mohli všichni prohlédnout. Redaktor pak na závěr uvedl stručné shrnutí, aby týmy mohli praktické zkušenosti z celého programu rovnou uplatnit na svém pracovišti.

Making The News je teambuildingový program, který podporuje vysokou motivaci týmů a při pohledu na výsledek práce nabízí výrazný pocit uspokojení. Je to skvělá aktivita podporující týmovou spolupráci, obchodní výsledky a inovace.“Alison McLaughlin, Head of Learning and Development, Lane Crawford

Přečtěte si více o programu Making The News

Všechny případové studie