Dvojitá zábava, dvojité učení s Beat the Box a Go Team

Publikováno 18. 3. 2019 autorem Gerry Skerritt

Přední společnost v oblasti digitální konektivity v Jižní Africe hledala úvodní event, který by připomněl týmu (s mnoha novými členy), že spolupráce, nekonvenční myšlení a soustředění jsou klíčové pro jejich další obchodní úspěch. Dream Team Catalyst, zástupce Catalyst Team Building v Jižní Africe se ujistil, že celek je větší než součet částí tím, že zkombinoval 2 z nejpopulárnějších a nejsilnějších programů od Catalyst a vytvořil silný a efektivní event, který splnil cíle klienta a převýšil očekávání.

Aby vytvořily více komplexnosti s již tak náročnou aktivitou, jakou je Beat The Box, Dream Team Catalyst zahrnul sérii dalších úkolů na řešení problémů. Před eventem byly úkoly vloženy do teambuildingové technologické platformy Go Team, která byla poté nainstalována do iPad-ů. V daný den byla skupina rozdělena do 10 týmů, přičemž každý tým dostal iPad a Beat box krabici. Týmy, které čelily dvěma zdánlivě různým aktivitám najednou, musely řídit dynamiku týmu a přiměřeně přidělovat úkoly členům týmu. Každý z týmů se rozdělil do dvou podtímů, z nichž jeden pracoval na Beat the Box a druhý na výzvě Go Team. Dva zdánlivě oddělené projekty byly ve skutečnosti navrženy tak, aby byly na sobě závislé s konečným cílem zastavit odpočítávání před uplynutím času.

beat the box  in south africa

Energie v místnosti byla elektrizující, protože týmy bojovaly o uspořádání chaosu, vyplnění mezer ve znalostech a zvládnutí složitosti úlohy. Zatímco každý z podtímů řešil problémy a objevoval informace, bylo pro komunikaci s jejich partnerským podtímem důležité efektivní sdílení znalostí. Postupně se úkol stal o něco jednodušším, ale s blížícím se koncem byl tlak hmatatelný!

V "heuréka" momentě si 10 týmů uvědomilo, že mají stejný cíl a že spolupráce nebyla jen žádoucí, ale nezbytná. Týmy se spojily, aby vyřešily poslední hlavolam. V důsledku spolupráce mezi týmy byl problém vyřešen a odpočítávání času bylo zastaveno méně než 2 minuty před koncem! Místnost se naplnila bouřlivým potleskem, podáními rukou a poplácáváním po zádech.

Mise splněna! Účastníci byli plně zapojeni a cítili se být spojeni prostřednictvím společných zkušeností. Klient dosáhl svého cíle posílení důležitosti spolupráce, nekonvenčního myšlení a soustředění se zábavným, nezapomenutelným způsobem!

Všechny případové studie