Program Flat Out pro charitu

Publikováno 31. 7. 2014

Celou zemí zrovna zmítala horečka F1 a studenti z dubajské školy Repton School dostali příležitost podívat se do zákulisí závodu; jejich úkolem totiž bylo postavit kartonovou repliku formule F1.

Firma biz-events (partner společnosti Catalyst Global na Blízkém východě) věnovala na podporu programu oblíbený teambuildingový program Flat Out Formula One.

Nesplnitelná výzva?

Před školou parkovala pro inspiraci skutečná formule Bridgestone F1; týmy měly za úkol postavit z kartonu svoje vlastní formule podle našich speciálních plánků.

Abychom zdůraznili význam týmové spolupráce, měl každý účastník svoji důležitou roli. Ať už chtěli stavět model, zdobit jej nebo řídit auto při závodě, naučili se studenti ocenit příspěvek každého člena týmu.

160 soutěžících studentů mělo za úkol postavit formuli, se kterou zvítězí v závodě Repton Grand Prix, aby si vyzkoušeli svoji ochotu nasadit se pro cíl, schopnost alokovat zdroje a důraz na kvalitu. Když přišel finální závod a nastaly problémy v servisních boxech, byla atmosféra skutečně napjatá.

Jak získat sponzory

Ještě před konáním závodu měli studenti za úkol získat sponzory a daty pro svoje přidělené charitativní organizace. Mezi přispěvateli byly firmy Bridgestone, MBC Group, Du, Mars, House of Portier Racing, Homemakers UAE nebo Pet’s Delight.

Studenti vybrali neuvěřitelných 30 000 dirhamů; mezi obdarované patřily organizace jako Make A Wish Foundation UAE, Quicken Trust, K9 Friends, Music for Hope and Annos Africa, Cancer Research a The Manila Charity.

Jaká byla atmosféra, když se studenti dozvěděli, že budou stavět vlastní repliku formule?

Studenti znali princip soutěže již předem, protože měli za úkol prodávat reklamní plochy na formulích a získávat sponzory pro svoje charitativní organizace. Neuvědomovali si ale náročnost celého úkolu. Když jsme akci uvedli, bylo tam 17 týmů připravených dát se do práce a atmosféra před náročnou soutěží byla docela nervózní.

Co se studenti naučili?

Především sílu přesvědčování: studenti museli odvést spoustu práce, aby přesvědčili sponzory k podpoře vybrané charitativní organizace. Dále si uvědomili, jak zásadně důležité je využít veškeré zdroje a energii týmu. Všichni po celé tři hodiny tvrdě pracovali na tom, aby jejich vůz v závodě dobře obstál; při tom museli dbát na kvalitu a zároveň dodržoval přísné termíny. A nakonec zjistili, že hlavní je dobrý taktický plán pro vlastní závod. Vítězný tým dobře využil tréninkový čas a nazkoušel si vše potřebné, zatímco ostatní to nechali náhodě.

Jaké to vlastně bylo, stavět spolu závodní auto?

Každý tým dostal osm nákresů s jednotlivými díly vozu. Studenti pak museli převést tvar dílů na velké kartonové desky, dodržet přesně jejich rozměry a nakonec díly vyřezat. Potom díly sestavili podle podrobného návodu. Nakonec bylo potřeba vozy vyzdobit a označit logem. Soutěž vyžadovala disciplínu a nasazení; studenti ale byli přičinliví a brali celý program velmi vážně, což jim nebránilo se u něj dobře bavit.

Jaký význam má teambuilding v tak kulturně odlišné zemi jako SAE?

Teambuilding pomáhá zlepšovat komunikaci, překonávat kulturní rozdíly a pracovat na společných cílech. V dnešní době je klíčem k úspěchu firmy dostat ze svých zaměstnanců maximum a efektivní teambuildingové programy jsou jedním ze způsobů, jak zvyšovat výkonnost lidí. Pro budoucí vedoucí pracovníky studující školu Repton School představoval program ukázku toho, že při dobré spolupráci lze dosáhnout i toho, co se zdá nemožné.

Všechny případové studie