Program Go Team

Publikováno 7. 5. 2015

Společnost Dubai Tourism uspořádala skupinu Study Mission pro svoje dodavatele na asijském trhu, tj. v Číně, jižní Asii a Indii. Pozvali do Dubaje na seznamovací pobyt nákupčí ze společnosti MICE a dalších firem.

Program Dubai Tourism Go Team Study Mission spočíval ve vzdělávací prohlídce, při které se týmy učily o historii Dubaje. Delegáti vyrazili na prohlídku staré historické Dubaje a jejích vodních ploch a po cestě plnili nejrůznější úkoly. Dozvěděli se spoustu věcí o tradičních arabských zvycích a o tom, jak místní lidé žili desetiletí před objevem ropy.

Jak to fungovalo

Každý tým dostal tablet Samsung Galaxy s nainstalovanou aplikací Go Team a s neomezeným připojením k internetu. Na základě GPS navigace v aplikaci Go Team a řady indicií a poznámek k navigaci byli zákazníci prováděni přes 14 kontrolních bodů; trasa začínala v centru Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding, kde se konal i stručný úvod. Prvním úkolem bylo prozkoumat nejstarší oblast Dubaje, tj. legendární čtvrť Bastakiya, která byla vybudována v 90. letech 19. století. Všechny týmy absolvovaly lekci ve výrobě tradičních arabských koberců, a poté zamířily do dubajského muzea v pevnosti Al Fahidi, což je nejstarší dubajská budova z roku 1787.

Po lekci z historie vyrazili účastníci na trh Bur Dubai Souk, kde je čekal úkol v oblékání, a následovalo fotografování blízkých mešit. Dále přejeli v tradičních abrách přes vodu na druhou stranu města, kde museli usmlouvat co nejlepší cenu na trhu se zlatem a kořením, z něhož si odnesli dárky a suvenýry na celý život. Týmy absolvovaly různé aktivity jako fotografování, nakupování nebo zkušební otázky.

Všechny případové studie