Flat Out On the Buses

Stavba a výzdoba autobusu se závodem nakonec

3 - 4 hodin
Uvnitř a venku
Konkurenční/Založené na spolupráci
20 - Neomezené

O

Úkolem týmů, které dostanou podrobné plány, je zorganizovat si efektivně čas a dostupní prostředky a proměnit hromádku kartonu v ohromný autobus.

Jestliže týmy správně pochopí požadovaný výsledek, brzy si uvědomí, že budou potřebovat skvělé projektové řízení, aby stihly celý projekt realizovat včas i s omezenými zdroji. Týmy se mohou dále rozdělit na menší týmy, které budou mít na starosti jednotlivé kroky projektu – a tyto kroky je nutno přesně definovat, delegovat a komunikovat, protože práce každého jednotlivce má zásadní význam pro konečný výsledek.

Když je stavba hotová, vyzdobí každý tým svůj autobus s použitím „reklam“, které mohou vyjadřovat poselství vaší značky nebo téma konference. Za nejoriginálněji pojatý design autobusu lze udělit i další ceny.

Vyvrcholením programu je závod, kdy týmy nastoupí do autobusů a utkají se v tom, kdo rychleji dojede na následující zastávku. Autobusy jsou velké a vezou hodně lidí, takže celá soutěž je plná radosti a smíchu.

Výsledky učení

V programu On the Buses se týmy učí spolupracovat a uplatňovat svoje dovednosti v řízení zdrojů a organizaci času.  K tomu potřebují správně porozumět konečnému cíli a rozdělit celý složitý projekt na časově efektivní a jasně definované dílčí úkoly. Klíčem k úspěšnému výsledku je rozdělit role všem členům týmů, kteří musí správně pochopit svoji roli a svůj význam pro projekt jako celek, což vyžaduje pečlivou definici úkolů a přesnou komunikaci – a to vše jsou základní dovednosti pro projektové řízení. Týmy zjistí, že dokážou i zdánlivě nemožné, jestliže všichni jednotlivci usilují o stejný cíl, efektivně spolupracují a koordinují svoje úsilí jako tým. Kromě toho uvidí, že skutečné vedení lidí a velké myšlenky často pocházejí od těch, od kterých to čekáte nejméně. 

Výsledky společenské odpovědnosti podniku

Program „On the Buses“ je ideální pro získávání prostředků pro školy nebo dobročinné organizace.  Týmy mohou při závodu uzavírat sázky nebo třeba pozvednout celou akci o úroveň výše a hledat nejprve „sponzory“ pro reklamy na svých autobusech, přičemž výtěžek bude věnován na vybraný dobročinný účel.

Vyžádejte si cenu