Jak svést lidi dohromady

Publikováno 22. 10. 2013 autorem Mark Davenport

„Při každé významné akci má zásadní význam důvěra v profesionalitu, zaměření na zákazníka a precizní technické zajištění akce. Moje důvěra ve společnost Catalyst vychází ze 7 let zkušeností s kvalitními akcemi... které překročily naše očekávání, a s organizací, která nás zkrátka nikdy nezklamala,“ – Lloydspharmacy

Otázky a odpovědi

(odpovědi poskytla společnost Lloydspharmacy)

Jaký byl účel akce?

Naše oddělení lidských zdrojů prošlo zásadní restrukturalizací a bylo proto třeba více propojit lidi a vnuknout jim novou vizi a étos práce s lidskými zdroji. Hlavním důvodem, který nás vedl uspořádání akce s názvem HR Away Day, byla snaha sjednotit tým prostřednictvím unikátního a nezapomenutelného společného zážitku.

Teambuildingové programy Catalyst jsou pro mě přirozeným zdrojem inspirace a i když při pořádání akcí rozvojových aktivit využívám služeb celé řady organizací, Catalyst je pro mě volbou číslo jedna, když jde o hodně a potřebuji se spolehnout na výsledek.

Pro Catalyst Teambuilding?

Při každé významné akci má zásadní význam důvěra v profesionalitu, zaměření na zákazníka a precizní technické zajištění akce. Moje důvěra ve společnost Catalyst vychází ze 7 let zkušeností s kvalitními akcemi... které překročily naše očekávání, a s organizací, která nás zkrátka nikdy nezklamala.

Proč program Orchestrate?

Chtěl jsem něco skutečně unikátního... něco, co by lidem zpochybnilo jejich postoje a případná omezující přesvědčení o tom, co je a co není možné. Zvolil jsem program Orchestrate! a ve spolupráci s naším Account Directorem jsme pak celou akci doladili do detailů tak, aby přesně seděla našim potřebám.

Jak akce proběhla?

Záměrně jsme celou akci pojali jako spíše komorní záležitost; 70 lidí zprvu jen sedělo a poslouchalo hudebníky, kteří hráli uvolňující hudbu vhodnou pro soustředění. Všichni ale byli překvapení a zprvu tomu nevěřili, když se stoly otočily a posluchači zjistili, že se v následujících dvou hodinách mají naučit na hudební nástroj a pak společně zahrát skladbu jako 70členný orchestr.

Následovala krátká tlačenice o oblíbené nástroje a poté se všichni rozdělili podle sekcí – dechy, smyčce, perkuse atd. Během následujících 90 minut se jednotlivé týmy soustředěně učily vybranou skladbu... krok za krokem a tak, aby nikdo nezaostával. Sebevědomí postupně rostlo a přesvědčení, že vše je možné, se dalo přímo krájet.

Fungovalo to?

Nevěřil jsem, že 70 lidí dokáže za tak krátkou dobu nastudovat hudební skladbu. Zdánlivě nezvládnutelný úkol se ale podařil. Díky týmové spolupráci a ochotě zastavit se a pomáhat si navzájem – což je velmi důležité právě v období změn a restrukturalizací.

Profesionální hudebníci byli prvotřídní…. nejen jako muzikanti, ale i jako učitelé.

Energie v sále byla přímo hmatatelná, lidé odcházeli plní nadšení; to, čeho zde dosáhli, ta síla týmu je inspirovala a vdechla jim optimizmus do budoucnosti. Mluvili o tom ještě za dva týdny! A stačilo rozdat kopie na DVD a zavést speciální šetřiče obrazovky a podložky pod myš, aby všechny ty pozitivní pocity zakořenily a vracely se k tomu krásnému večeru.

Skvělá akce, a dokonale provedená.

Všechny případové studie