Den bez stresu

Publikováno 10. 4. 2010 autorem Mark Davenport

Společnost Catalyst Teambuilding UK podpořilo Samaritány při organizaci druhého národního Dne bez stresu. Samaritáni oslovili společnost Catalyst s tím, zda by k celé akci přispěla uspořádáním zábavné skupinové aktivity, která by strhla co nejvíce lidí a vtiskla jim poslání celého dne.

Nemohli jsme odmítnout

Program Orchestrate! byl ideálním řešením, a proto jsme se rozhodli věnovat čas uspořádání celé akce a zaplatili účast hudebníků. Samaritáni měli na starosti propagaci a nábor účastníků (z nichž každý zaplatí 25 liber, které šly rovnou Samaritánům); během dne se podařilo vybrat i další peníze.

Celý den skončil ohromným úspěchem a podařilo se vybrat celkem 2000 liber.

„Rád bych srdečně poděkoval za tu příležitost, že jsme si mohli v rámci kampaně Den bez stresu zahrát skutečnou hudbu. Už dlouho jsem se takhle nebavil; řekl bych, že s tímhle nápadem musel přijít skutečný génius. Na konci vystoupení jsem měl obrovský pocit úspěchu a jasně jsem viděl, jaký účinek bude tento program mít na budování silnějšího týmu. Stevovi se podařilo dosáhnout přesné rovnováhy mezi disciplínou nezbytnou k organizaci 130 lidí při hraní hudby a mezi zábavnými prvky programu. Ukázal se jako skvělý a motivující dirigent. Učitelé si podle mého názoru zaslouží medaili za to, jak dokázali přetavit skupinky naprostých nováčků v muzikanty – a ani to nebolelo! Udělalo to na mě hluboký dojem.“Dominic Rudd jménem Samaritánů
Všechny případové studie