Dragon Squad

Úkolem týmů je vytvořit draka a zatančit s ním

2 - 4 hodin
Uvnitř a venku
Konkurenční/Založené na spolupráci
10 - Neomezené

O nás

Drak je v Číně symbolem štěstěny, velké moci, moudrosti, plodnosti a vážnosti. Úkolem týmů je předvést dračí tanec (neboli pinyin: wǔ long); tanec obnáší manipulaci s dlouhým ohebným pestrobarevným drakem a napodobit vlnitý pohyb tohoto mytického říčního ducha – bez spolupráce a souladu to snad ani nejde. Podstatou programu Dragon Squad je to, že týmy musí vytvořit tuto slavnou kulturní ikonu, čínského draka, od návrhu až po finální představení.

Jak to funguje

Program Dragon Squad od týmů vyžaduje, aby zmobilizovaly svoji kreativitu, inovativní myšlení a schopnosti v projektovém řízení a navrhly a postavily draka.  Poté společně nacvičí a předvedou svoje unikátní hudební číslo doprovázené dračím tancem.

Design & Construction Phase

Nejprve jednotlivé týmy navrhnou a postaví čínského draka. V této fázi je klíčem k úspěchu důvtip, kreativita, schopnosti pro projektové řízení a aktivní komunikace. A aby se zapojili všichni, jsou nezbytná i schopnost vést lidi a rozdělovat role.  

Fáze představení

Každý tým dostane hudební nástroje a nacvičí choreografii svého dračího tance. Poté vezmou svého draka podle unikátního návrhu a ve vzájemném souladu předvedou svůj tanec za doprovodu hudby. Týmy získají body za kreativitu, kvalitu představení a týmovou spolupráci.

Finále

Na konci projektu je vyhlášen vítězný tým.  A jako památku na svůj výkon si týmy mohou odvést hlavu svého draka zpět k sobě do práce, kde jim bude připomínat klíčové poselství celé akce a úspěch jejich týmu.

Výsledky učení

Kombinace dobrého plánování, bezchybného provedení a týmové kreativity zaručuje, že Dragon Squad bude program náročný, ale nezapomenutelný. Týmy nejprve posoudí zadané úkoly a potom vytvoří specializované skupinky, které pracují samostatně, a teprve na konec jsou všechny prvky sestaveny dohromady. Klíčem k úspěchu je proměnlivá struktura týmů a spolupráce mezi lidmi v různých funkcích. Při závěrečném představení musí každý tanec proběhnout v naprosté vážnosti a s dokonalou koordinací. Zatímco při zkouškách je cílem konsolidovat celý tým, vlastní představení vyžaduje perfektní vedení a týmovou spolupráci.

Výsledky společenské odpovědnosti podniku

Se svým představením můžete také vyrazit do ulic a vybírat při něm peníze, které budou posléze věnovány na vámi vybraný dobročinný účel. Případně můžete přinést radost do místní dětské nemocnice nebo domova pro seniory.

Related Testimonial

Dragon Squad je team-buildingová aktivita se silnou tematikou, která dodává vysokou úroveň zapojení a hodnotné výsledky pro všechny zapojené.

Valerie Cussenot, General Manager
KSO, Hong Kong

Vyžádejte si cenu