tomtom bean around the world

Komunikace a interakce

Publikováno 18. 6. 2014

Společnost TomTom sezvala dohromady vedoucí týmů a členy vedení z celého světa na dvoudenní tréninkovou a rozvojovou akci, na kterou hned tak nezapomenou.

Obecné informace

SpolečnostTomTom je přední světový poskytovatel řešení pro lokalizaci a navigaci. Společnost byla založena v roce 1991 a postupně vyrostla z malého start-up v mezinárodní společnost kotovanou na burze, která zaměstnává více než 3000 lidí a má pobočky v Evropě, v Severní Americe, na Blízkém Východě i v Asii.

Potřebovala ale překonat rostoucí mezeru mezi rychlým růstem firmy a osobním rozvojem zaměstnanců, a proto oslovila společnost Catalyst, aby pro ni uspořádala několik teambuildingových akcí v rámci dvoudenního tréninkového a rozvojového setkání v Barceloně.

Volba společnosti Catalyst

„Catalyst je světová špička v oboru. Povzbuzovat, motivovat a inspirovat lidi je jejich parketa. Společnost Catalyst také přesně pochopila náš cíl: překonat mezery a zlepšit nejen kvalitu, ale i způsob komunikace a interakce mezi různými lidmi v jednotlivých odděleních – a zejména pak mezi lidmi z různých kultur. Bylo pro nás velmi důležité, aby se rozvojové teambuildingové akce setkali lidé z Tchaj-wanu, Velké Británie a Nizozemska. Šlo nám o to, aby přestali pracovat z minuty na minutu, aby se více zaměřili na potřeby a fungování týmu a zdokonalili nástroje, které jim pomáhají chytřeji a lépe spolupracovat.“Training & Development Officer společnosti TomTom vysvětluje svými vlastními slovy, pro si firma TomTom vybrala společnost Catalyst.

Společně jsme vytvořili program upravený na míru cílům a potřebám společnosti TomTom a její tréninkové akce. Program sestával z aktivit Bean Around The World, BeatsWork a Big Picture doplněných o školení a moderátory.

Den D

Společnost TomTom před akcí držela mnoho podrobností pod pokličkou, aby povzbudila zvědavost a očekávání. Řada vedoucích pracovníků tedy přijela do Barcelony, aniž by tušila, co je čeká.

Během akce pak byla každá aktivita uvedena stručnou teorií se zaměřením na různé způsoby, jak povzbudit lidi, jak shromažďovat informace, jak se rozhodovat atd. Následovala praktická aktivita, při které si všichni mohli teorii ihned vyzkoušet, a po ní diskuze.

Měli byste vidět jejich tváře! Potkával jsem se skoro se všemi v jejich práci a nestačil jsem se divit, jak rychle vystrčili hlavu z ulity. Všichni se do programu zabrali až po uši, ať už to bylo bubnování, tanec nebo dokonce zpěv! Bylo to jak jedno velké „WOW“! On fakt umí tancovat!Delegát ze společnosti TomTom vypráví o programu BeatsWork, který přišel na konec

Návratnost investice

  • Během dvou dnů se podařilo zhmotnit v praxi hodnoty firmy TomTom, protože lidé si skutečně vyzkoušeli otevřenost, péči a synergii, kterou chcete jejich firma uplatňovat na všech úrovních.
  • Podařilo se zapojit i ty nejskeptičtější účastníky a prolomit jazykové bariéry a brzy bylo všem zřejmé, že každý účastník je nedílnou součástí týmu.
Nerad bych prozradil moc; řekněme jen, že ten program je nápaditý a přináší spoustu zábavy. Společnost Catalyst do svých akcí štědře investuje a nenechává nic náhodě – a tím je jedinečná. Myšlenka, že dobrá týmová spolupráce znamená úspěch, samozřejmě není nová; společnosti Catalyst ale dokáže vytvořit prostředí, kde se tento teoretický poznatek stává realitou, a to i během velmi krátké doby.Komentář společnosti TomTom k teambuildingové akci Catalyst
Všechny případové studie