Konkurenční výhoda

Schopnost umístit vaše produkty nebo služby do výhodné obchodní pozice.

competitive advantage

Zákazníci nepotřebují perfektní volbu, potřebují jednoduchou volbu. Zákazníci spojují předpokládanou hodnotu produktu nebo služby se svými potřebami. Hlavním záměrem je samozřejmě to, aby zákazníci svůj nákup opakovali. Pro získání konkurenční výhody se společnosti zbavují konkurence zejména neustále se vyvíjející unikátností. Zákazníci však stejně tak rádi nakupují podle intuice, protože se jim to zdá být správné. Lidé obvykle touží po tom, co je pro ně jednoduché, jako třeba nejprodávanější produkt na trhu. Vyzbrojeny konkurenční výhodou, společnosti nechtějí ohrozit komfort a známost produktu.

Jak tedy lze získat konkurenční výhodu? Poprvé, když se dostanete na první pozici. Podruhé, časná agresivní cenová politika pro získání podílu na trhu při nízkých nákladech společnosti, získání vyššího relativního podílu na trhu a vyšší ziskovosti. Časná výhoda podílu na trhu je něco, na čem hodně záleží. Nabízení produktů či služeb zdarma může být chytrá taktika pro vytvoření návyků na straně zákazníků. Společnosti musí zařídit, aby byl jejich produkt aktuální, no změny by měly být představovány způsobem, že nová verze služby či produktu uchovává konkurenční výhodu té starší. Podívejte se na podnikání, abyste vytvořili procesy, které směřují směrem ven a taky vyformovali lidi, kteří ovlivňují zážitky zákazníků. Případně si prostudujte zkušenosti zákazníků - to, co chtějí a jejich potřeby, a pak může organizace dodat procesy, které odpovídají potřebám klientů a tím přinášejí v průběhu času značnou konkurenční výhodu. Zákazníci jsou nejšťastnější, když jsou všechny obchodní procesy sladěny tak, aby uspokojovaly jejich potřeby.

Team-buildingové programy a zkušenostní obchodní hry jsou efektivním způsobem zvýraznění důležitosti konkurenční výhody pro zaměstnance. Jsou taky skvělým způsobem rozvoje chování a nastavení mysle směrem ke konkurenční výhodě.


Podívejte se na tento výběr populárních programů.
Potřebujete pomoc při rozhodování? Hledáte něco jiného?

Spojte se s námi

Related Articles